Rzeźby, figury, dekoracje

Koncepcje parków rozrywki

Ekspozycje edukacyjne, dioramy i makiety

Makiety i dioramyZobacz wszystkie

Ekspozycje edukacyjne, dioramy i makiety – od projektu po wykonanie

Nasza Pracownia oferuje kompleksowe usługi w zakresie ekspozycji edukacyjnych i muzealnych o tematyce przyrodniczej, historycznej, ekologicznej i rozrywkowej. Specjalizujemy się w realizacji ekspozycji muzealnych zapewniając obsługę na każdym etapie – od koncepcji ekspozycji po realizację wystaw. Wykonujemy ekspozycje interaktywne i tradycyjne.

Do budowy ekspozycji i dioram muzealnych wykorzystujemy naturalne eksponaty oraz wykonywane przez nas figury, modele postaci, zwierząt i roślin Dzięki temu możemy w pełni odtworzyć dane środowisko fauny i flory albo wydarzenia historycznego.

We współpracy z plastykami, grafikami i architektami wykonujemy koncepcje plastyczne, aranżacje i scenariusze oraz projekty wystaw. Oferujemy także wizualizacje modeli w technologii 3D. Wykwalifikowani rzeźbiarze i modelarze gwarantują profesjonalną  jakość wykonania rzeźb i eksponatów. Naszą ofertę kierujemy głównie do muzeów oraz dużych i małych ośrodków edukacyjnych.

Wykonujemy makiety zabytkowych, planowanych lub istniejących obiektów architektonicznych. Makieta świetnie zobrazuje wszystko to, czego nie można odczytać np. z rysunku technicznego, pozwoli umiejscowić projekt bądź zdarzenie w danym miejscu i przestrzeni. Nasze makiety i dioramy tworzymy, na potrzeby parków miniatur, ekspozycji i wystaw muzealnych oraz jako modele architektoniczne planowanych inwestycji: budynków, osiedli, parków, itp. Makiety stanowić mogą część szerszej koncepcji lub samodzielny element ekspozycji.

Makiety wykonujemy z materiałów trwałych takich jak: pvc, pmma, plexi, balsa, włókniny, gąbki, posypki, impregnaty. Stosujemy technologię wydruku 3d, umożliwiającą odtworzenie detalu.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik materiały te odporne są na działanie czynników zewnętrznych. Nasza technologia nadaje wysoką szczegółowość elementów modelowanych, odwzorowuje fakturę i rzeczywistą kolorystykę.