Rzeźby, figury, dekoracje

Koncepcje parków rozrywki

Ekspozycje edukacyjne, dioramy i makiety

Lejek grawitacyjny-skarbonkaZobacz wszystkie

Lejek grawitacyjny-skarbonka

Lejek na monety – skarbonka jest urządzeniem cieszącym się dużym powodzeniem w USA oraz krajach Unii Europejskiej. Pomysł oparty został na prawie fizyki (Prawo Keplera) i polega na wprawianiu monety w spiralny ruch. Daje Klientom radość i zabawę, przez co zachęca ich do wrzucenia większej liczby monet.

Lejek – skarbonka to ciekawy sposób na pozyskiwanie pieniędzy przez ogrody zoologiczne, muzea, fundacje, stowarzyszenia oraz parki rozrywki i parki edukacyjne. To inwestycja, która gwarantuje zwrot nakładów.

Lejek grawitacyjny to urządzenie pełniące kilka funkcji:

  • skarbonka umożliwiająca osiągnięcie wpływów finansowych
  • nośnik reklamy zewnętrznej (wydruk wielkoformatowy)
  • zabawka edukacyjna, odwzorowująca ruch planet w polu grawitacyjnym
  • instalacja rozrywkowa, przyciągająca zwiedzających dany obiekt

Doskonałym miejscem na ustawienie skarbonki-lejka jest centrum handlowe, supermarket, wszelkie imprezy masowe– miejskie, gminne, firmowe, parki rozrywki, parki nauki, muzea itd. Zapewnienie dobrej lokalizacji pozwoli zdobyć jednorazowo lub systematycznie środki na działalność. Bazując na informacjach otrzymanych od właścicieli obiektów, w których urządzenie funkcjonuje od dłuższego czasu, możesz przyjąć zwrot kosztów zakupu lejka już po kilku miesiącach użytkowania. Po tym okresie urządzenie generuje zysk finansowy– opodatkowany jako przychód firmy bądź w formie zbiórki publicznej (stowarzyszenia, fundacje).

Jak działa lejek?

Film obrazujący ruch monet:

Jeśli wypuścimy monetę równolegle do krawędzi (co umożliwia specjalnie montowana prowadnica), moneta będzie wirować, zakreślając prawie doskonałą orbitę kołową ruchem spiralnym opadając ku dołowi. Prędkość monety rośnie w miarę, gdy obniża się w lejku. Moneta z charakterystycznym brzękiem, wirując około 30 sekund, spadnie do specjalnie zamontowanej kasetki wewnątrz urządzenia.

Jak jest skonstruowane urządzenie?

Całość to stabilna i solidna konstrukcja przeznaczona do długoletniej eksploatacji, o wymiarach:

  •    160 cm –zewnętrzna średnica lejka*
  •    80 cm -wysokość urządzenia
  •    45 kg -waga urządzenia

* w ofercie posiadamy również lejek mniejszy – o średnicy 110 cm

Powierzchnia nośna lejka na monety wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego. Może zostać polakierowana na dowolny, wybrany przez Klienta kolor.

Obudowa wykonana jest z blachy ocynkowanej wspartej na czterech metalowych wspornikach. Oklejamy ją wydrukiem wielkoformatowym, tworząc ze skarbonki nośnik reklamy.

Całość zabezpieczona jest mocnymi drzwiczkami z trzema zamkami – wewnątrz spoczywa kasetka zbierająca bilon.

Urządzenie może zostać ustawione zarówno na wolnej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.